Recenzje książekRK 2012

Zawód

Nie w sensie profesji, moiściewi, lecz w sensie jakości. O ile zazwyczaj mam szczęście recenzować książki dobre, fajne i ciekawe, o tyle tym razem wdepnąłem w kupę.

Po pierwsze, skusiło mnie nazwisko autora. Pilipiuk jak do tej pory nie wydał niczego słabego (przynajmniej z mojego punktu widzenia), a tu – masz ci los.

Po drugie, dałem się nabrać na postać głównego bohatera. Mój ulubiony po wsze czasy Jakub Wędrowycz – no i masz, kot w worku.

Po trzecie zaś, sama forma. Przecież skoro Pilipiuk i skoro Wędrowycz, to ani chybi powieść, ewentualnie zbiór opowiadań. Tymczasem – notes.

Jaki notes, zapyta między jednym a drugim ziewnięciem Czytelnik?

Ano, „Notes Jakuba Wędrowycza”, czyli, wedle zapowiedzi, „grzebień na myśli nieuczesane”, „analogowe przedłużenie Twojej zajebistości” i tak dalej, i tym podobne.

Niestety, notes okazuje się być faktycznie notesem. A więc dużo pustych kartek w linię, od czasu do czasu na marginesie jakaś notatka Jakuba albo Semena, i może ze trzy albo pięć stron cytatów gdzieś w środku.

Kupiłbym zwykły zeszyt w linię, taniej by mi wyszło…

Jeden na dziesięć.

Nie polecam.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close