7 lat do setki

Pisałem jakiś czas temu (zauważyłem właśnie, że zwrot “pisałem jakiś czas temu” jest jednym z najpopularniejszych otwarć na tym blogu) o przeglądarkach www. Dziś króciutko o nowym Firefox-ie. Otóż w końcu, po siedmiu latach od wydania pierwszej pra-wersji, Mozilla stworzyła przeglądarkę, która przechodzi Acid3 w 100%. Są jeszcze problemy z czasem wykonania dwóch czy trzech testów, ale przechodzi wszystkie. Poprzednia wersja na ogół zesrywała się w okolicach 93 – 94% (wynik całkiem niezły nawiasem mówiąc, biorąc pod uwagę, że IE na ogół nie przechodzi powyżej 20%).

Zaraz, chwila, właśnie, a jak tam nowy IE?

<dwie chwile i trzy momenty później>

No, szacun dla kolegów programistów z Microsoft! IE wreszcie też zalicza Acid3 na 100%. Trzy razy próbowałem, bo nie chciało mi się wierzyć własnym oczom. Chyba właśnie nastąpił ten dzień określany angielskim powiedzonkiem “when pigs will fly”. Czuję się wzruszony, wstrząśnięty i zmieszany.

Wow.

Inna sprawa, że IE jest ponaddwukrotnie starszy od Ognioliska (rok wydana pierwszej wersji IE: 1995).

Aha, żeby widzieć zagadnienie z właściwej perspektywy: Acid3 został wydany ciut ponad 3 lata temu a więc tak naprawdę aż trzy lata zajęło obu producentom przeglądarek osiągnięcie setki. Co oznacza niechybnie, że wkrótce należy wyglądać kolejnej wersji testu.

<googlegooglegooglegoogle…>

Ha, wiedziałem: http://www.hixie.ch/tests/evil/acid/004/

Już od dawna knują, co by tu wrzucić do Acid4 – ale póki co tylko knują.

3/4 świata przymiera głodem a ja tu o jakichś testach…


Zapisz się
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
3
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x