Samo życie

Sierpniowe ostatniości

Dzień dzisiejszy zaczął się całkiem miło – rano dostałem SMS-a od znajomych, że chcieliby wpaść z wizytą. Znajomi, dotychczas wyłącznie wirtualni, na żywo okazali się być strasznie fajnymi ludźmi. Przytargali swoją pociechę (maluszek starszy od naszego o trzy dni) i do wczesnego popołudnia siedzieliśmy nad kawą, herbatą, gadaliśmy (dialogi były na cztery nogi) i śmialiśmy się do rozpuku.

Pewnie moglibyśmy tak do późna, ale ponieważ mieliśmy inne plany na popołudnie, sięgnąłem po gitarę i już po paru pierwszych brzdęknięciach okazało się, że nasi goście mają jakieś nie cierpiące zwłoki sprawy 😉

Potem zapakowaliśmy klamoty na nasz wóz drabiniasty i pożeglowaliśmy w kierunku Lucan, odwiedzić innych znajomych, którzy akurat organizowali grilla. Tam z kolei, dla odmiany, siedzieliśmy z kolejną ekipą sympatycznych ludków, popijaliśmy kawy i herbaty (tudzież różne mocniejsze płyny – a przynajmniej ci z nas, którzy potem nie musieli powozić dyliżansów), oczyszczając w międzyczasie grilla z pyszności oraz snując wieloosobowe dialogi o rzeczach ważnych i całkiem błahych. W międzyczasie dzieciaki, zanurzone we własnym świecie samochodzików, klocków i lalek, bawiły się zadziwiająco bezkonfliktowo. Po prostu idealnie.

Pomyślałem sobie, że to jeden z takich dni weekendowych, który powinno się zamknąć pod kloszem i postawić w Sèvres (pod Paryżem) jako wzorzec spędzania wolnego czasu. Leniwie i bez z góry ustalonego kalendarza czy harmonogramu. Palce lizać.

Ponieważ do Lucan już nie wziąłem gitary, nie bardzo było jak rozpędzić towarzystwo, więc zasiedzieliśmy się aż do podziewiątej. Następnie wycofaliśmy się na z góry upatrzone pozycje i pół godziny później byliśmy już w domowych pieleszach.

Zaprawdę, moiściewi, powiadam wam, nie ma lepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu niż spotykanie się z innymi ludźmi w doborowym gronie. Nie ma i już.

Tymczasem kończy się środek długiego weekendu. Pojutrze do pracy, a jutro można jeszcze poleniuchować, chociaż to poniedziałek jest.

Ot, co.

Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close