Saga saga i po sadze

Była sobie Saga Rurowa. Myślałem już, że naprawdę wyjdzie mi z tego jakaś dłuższa historia, a tu masz ci los. Nie dość, że Brian przyszedł dziś na czas, to jeszcze kajał się prawie że na kolanach za poprzednie nie-przyjście, w dodatku naprawił pompę w czasie krótszym niż mi zajmie napisanie tego tekstu.

Okazało się, że zawinił kondensator. Czyli - po ludzku - cewka element pojemnościowy (jak słusznie zauważył jeden z moich trzech Czytelników). Brian przyniósł ze sobą dwa elementy: kondensator oraz płytkę drukowaną. Powiedział, że jest padnięte jedno albo drugie, i że tertium non datur. Następnie załączył pompę, wsłuchał się w ciche buczenie z niej dobiegające, wyłączył ją, wykręcił cztery śrubki, wyjął kondensator, włożył nowy, wkręcił śrubki, kazał odkręcić wodę - woo-hoo, działa!

Jeszcze mi wyjaśnił, że jakby nie buczało to by była płyta główna ("mainboard" albo "PCB" tak to się tu określa). Ale że buczało to musiał być kondensator.

Skasował za usługę €120. Z czego €30 za kondensator, a €90 za to, że mogłem podziwiać jego gębę u siebie w domu.

Jak opowiedziałem historię kolegom w pracy, wszyscy zgodnie stwierdzili, że pracują w niewłaściwym zawodzie. €90 (netto!) za niecałe 10 minut pracy to jest jakieś €600 (też netto!) za godzinę. Takich stawek to nie zarabiali nawet prezesi dużych banków w czasach, kiedy Tygrys jeszcze żwawo kicał. Średnia pensja CEO w dużym banku wahała się w okolicach 600-800 tysięcy euro rocznie. Brutto. A taki Brian jakby faktycznie naprawiał 6 pomp w ciągu godziny (i za każdą kasował €90), przez 8 godzin dziennie, przez 20 dni w miesiącu i przez 12 miesięcy w roku, miałby rocznie okrągły milion euro na rękę. No ale tak to sobie można mnożyć...

Przy okazji opowiedział mi, że wczoraj miał wolne, bo przedwczoraj, w ramach usuwania skutków powodzi, wymieniał jakąś kurewsko wielką pompę na parkingu podziemnym, zalanym do połowy uda. Podobno trwało to parę godzin i był w domu po pierwszej w nocy, dzięki czemu wczoraj nie mógł przyjść - odsypiał.

No, to by było na tyle. Poczekamy, co się zepsuje następne 😉

Zapisz się
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
11
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x