Zagadka o siódmej jedenaście

Zagadkę podesłał mi jeden ze stałych bywalców blogu. Trochę ją dofabularyzowałem ku rozrywce własnej i Czytelników. Zagadka jest dość stara i raczej dobrze znana, ale i tak wrzucam, bo jest interesująca.

Seweryn Krasiborski mieszkał w bloku numer 7, apartament numer 11. Pod blokiem, dosłownie 711 metrów od wejścia do klatki miał niewielki sklepik otwarty od siódmej rano do jedenastej wieczorem.

Pewnego ranka, dokładnie o siódmej jedenaście rano Seweryn wszedł do owego sklepiku i kupił w nim Cztery Bardzo Tanie Produkty. Kasjer był jeszcze nie do końca obudzony i przez pomyłkę zamiast dodać ceny - przemnożył je przez siebie. Wyszło siedem złotych i jedenaście groszy. Seweryn zauważył pomyłkę kasjera i powiedział:

-- Pan się chyba pomylił. Mnożył pan ceny, a powinien był dodawać.

-- O, faktycznie - odparł kasjer - jeszcze nie wypiłem swojej porannej kawy. Już się poprawiam.

Kasjer policzył kwotę od nowa, tym razem już prawidłowo: dodając do siebie ceny produktów. Wyszło... siedem złotych i jedenaście groszy.

No i teraz pytanie: ile kosztował każdy z Czterech Bardzo Tanich Produktów?

Uwaga: zagadka ma kilka haczyków. Można ją ugryźć na kilka sposobów i dostać różne wyniki, a każdy na swój sposób poprawny. Proszę spróbować znaleźć jak najwięcej tych haczyków.

Rozwiązanie zagadki: https://xpil.eu/siodma-jedenascie-rozwiazanie-czesc-pierwsza/