Samo życie

Późno i luźno

Moja metoda na pokonanie korków spowodowanych dzisiejszym strajkiem motorniczych polega na wyjechaniu do pracy pół godziny wcześniej niż zwykle. Czyli zamiast o siódmej rano, wyjeżdżam o 6:30 i jestem na miejscu w 20 minut.

Wczoraj metoda sprawdziła się na piątkę z plusem.

Tydzień temu – też.

Dziś rano…

Hm.

Pamięta ktoś jeszcze moją tajemniczą przygodę z zakupami, kiedy to z niewiadomych przyczyn wskaźnik baterii smartfona spadł z 30% do zera w czasie krótszym, niż zajmuje wypowiedzenie pełnego imienia Mistrza Oh?

Jeżeli nie, tu można przeczytać:

http://xpil.eu/blog/2016/01/06/glupia-niespodzianka/

A tak przy okazji, Mistrz Oh miał na imię Gridipidagititositipopokarturtegwauanatopocotuototam.

No więc właśnie. Sytuacja z baterią powtórzyła się dziś w nocy, tym razem kompletnie bez mojego udziału.

Telefon robi nam dziś za: zegarek, termometr, waserwagę, radio, encyklopedię, aparat fotograficzny, gazetę, książkę, tłumacza, dyktafon, magnetofon, kamerę wideo, budzik, mapę, kompas, … no właśnie, budzik.

I jak się telefon zesra, bo na przykład rozładuje mu się bateria, która w trybie uśpienia powinna spokojnie wystarczyć na całą dobę – wtedy budzikiem staje się – na przykład – śmieciarka.

Zamiast 6:30, wstałem dziś o 7:30. A gdyby nie głośne bipanie śmieciarki na wstecznym, pewnie wstałbym jeszcze później.

W związku z tym w pracy byłem prawie o wpół do dziewiątej…

Zasadniczo nic się nie stało, bo z racji korków wszyscy się pospóźniali. Stąd też taki a nie inny tytuł dzisiejszego wpisu.

Zaletą stania w korkach jest to, że można słuchać muzyki. Spotify, muszę przyznać, podsuwa mi coraz to ciekawsze propozycje. Ostatnio zaserwował mi na przykład Tommy-ego Emmanuela, który gra tak, że po większości kawałków nie mogę pozbierać szczęki z podłogi, chociaż bardzo się staram.

Tommy Emmanuel gra na gitarze akustycznej. Czasem solo, czasem z kapelą. Sporadycznie śpiewa, ale przeważnie tylko gra. Styl… coś między bluesem a country. O ile muzyki country nie znoszę (kojarzy mi się trochę z disco polo), o tyle muzyka country grana przez dobrego bluesmana i w bluesowym stylu to już całkiem inna para kaloszy.

Facet gra zarówno własne kompozycje, jak też przeróbki różnych znanych utworów. Gra bardzo dynamicznie, szybko, precyzyjnie i rytmicznie, ale przede wszystkim z duszą. Cokolwiek to oznacza, właśnie takie określenie przyszło mi do głowy jako pierwsze. Gość gra z duszą.

Jeżeli czujesz bluesa – sięgnij po Tommy-ego Emmanuela. Nie zawiedziesz się.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Późno i luźno"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stefek
Gość

Jesli podoba Ci sie Tommy, to siegnij tez po Erica Bibba.
Jest w spotify i bedzie niedlugo w Vicar Street.

Close