Samo życie

Homo Zasapiens

Jak niedawno wspomniałem, zaopatrzyliśmy się ostatnio w spacerownik, którego (póki co!) używamy na co dzień żeby się regularnie spocić, zaśmiardnąć i zasapać.

Ponieważ moja kondycja fizyczna w skali dziesięciostopniowej mieści się gdzieś w okolicach minus siedmiu, na początek – żeby się nie zniechęcić – zacząłem od krótkich czasów i dystansów. Ot, 5-8 minut, nie więcej niż półtora kilometra dziennie.

Wczoraj jednak przeszedłem samego siebie i z tępym uporem tuptałem mimo uporczywego bólu mięśni, przez okrągłe 28 minut. Jak już spłynąłem z tego żelastwa, miałem puls w okolicach 110 ppm (standardowo około 75) a odległościomierz pokazywał ciut ponad 7 kilometrów, co daje średnią prędkość około 14 kilometrów na godzinę. Hm. Nie zawsze można wierzyć wynikom pomiarów 😉 W każdym razie wypociłem chyba z pół litra, lało się ze mnie rzęsiście.

Dziś rano wstałem z lekkim tylko bólem mięśni łydek; wieczorem zamierzam przetuptać kolejnych 7 kilometrów. Tym bardziej, że już bez rumcajsowej brody, więc powinno być ciut lżej (i bardziej areo… aeromi… aerydona… bardziej opływowo).

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Homo Zasapiens"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
butter
Gość

Panie Dulski, kup sobie jeszcze przewodnik po Dublinie i zamieszczaj sprawozdania z wędrówek.
Btw: czy Twoje ustrojstwo ma wbudowany losowo włączany tryb 'ucieczka przed złym owczarkiem' [nagły zryw do 30km/h ;D]?

admin
Gość

Nie, ale czasem dla odpoczynku włączam manualny tryb "ucieczka przed dziewięćdziesięciosiedmioletnim starcem uzbrojonym w natkę pietruszki".

B
Gość

Jaka jest przewaga takiego urządzenia nad zwykłym wyjściem z domu i spacerowaniu w sposób tradycyjny? :O

agnieszka_sto
Gość

Nie trzeba wychodzic z domu. :))))

admin
Gość

Kurdę, to na zewnątrz też można chodzić? No patrz, w życiu bym na to nie wpadł 😉

A tak na poważnie, jak się wraca z pracy po szóstej, dzień w dzień, na zewnątrz zimno albo ciemno, albo pada, to się człowiekowi nie chce wyjść do spożywczaka sto metrów od domu – a co dopiero na jakieś dłuższe spacery ganiać.

Malina
Gość

ale chyba uzupełniłeś te pół litra?!? 😀
à propos tego pół litra i tępego tupania.. czy jak tak przechodzisz sam siebie to recytujesz sobie dla podtrzymania się na duchu i nogach ten wiersz Andrzeja Waligórskiego, który cytujesz 21.01.2012? ;]

Close