Leczymy kota

Jak zmusić kota, żeby zeżarł pigułę?

Metod jest kilka. Najbardziej popularna polega na rozgnieceniu piguły na proszek i wmieszaniu jej kotu do michy.

A co jeżeli piguła jest nierozgniatalna? W sensie, taka kapsułka, która ma się rozpuścić dopiero w żołądku?

Tu już jest gorzej, albowiem kot jest z definicji bydlęciem upartym i przebiegłym, i żadnego takiego świństwa do pyszczka nie weźmie.

Skoro nie da się po dobroci...

Algorytm jest następujący:

Jedną ręką łapiemy futrzaka za skórę na karku, tuż za głową

Drugą ręką otwieramy kotu paszczękę. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić - najlepiej lekko ścisnąć po bokach, mniej więcej tam, gdzie się żuchwa łączy z czaszką - i włożyć dwa palce (kciuk i wskazujący) po bokach. Wtedy po pierwsze kot nie ma wyjścia i musi pozostawić otwarty pysk, po drugie ząbki w tym miejscu są króciutkie i w miarę niegroźne (w razie gdyby nas jednak próbował ugryźć), a po trzecie uzyskujemy wówczas bardzo szerokie otwarcie pyska stosunkowo małym nakładem wysiłku.

Trzecią ręką szybkim ruchem wkładamy pigułę prosto w gardło, po czym zabieramy drugą rękę (ciągle trzymając kota jedną ręką za kark) i - jeżeli samodzielnie nie chce połknąć - klepiemy go intensywnie od dołu w żuchwę / szyję, żeby wywołać odruch połykania.

Metoda działa bez pudła...

Oczywiście największy ubaw nadchodzi, kiedy trzeba dać kotu dwie piguły jedna po drugiej. Przy drugiej tabletce trzeba powtórzyć powyższą operację, z tym, że kot będzie już uprzedzony i rozdrażniony. Należy więc działać szybko i zdecydowanie.

Zaraz potem kota należy puścić, żeby się wyburmuszył.

Wyburmuszonego kota karmimy jakimiś kocimi łakociami, żeby mu poprawić humor. Poprawa humoru zajmuje zazwyczaj około 10-15 minut. W tym czasie kota nie należy zaczepiać, bo może oddać 😉

Zapisz się
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
2
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x