Samo życie

Papu

Wśród moich niezliczonych zalet brakuje – niestety – umiejętności kuchennych. Najbardziej zaawansowane triki kucharskie, jakie udało mi się w życiu osiągnąć, to włączanie zmywarki i zagotowanie wody.

Dziś jednak wspiąłem się na wyżyny swoich możliwości i przyrządziłem – całkiem samodzielnie – obiad.

Moja lepsza połowa z lekkim przerażeniem (ale też i zainteresowaniem) obserwowała jak się krzątam po kuchni, bo widok to jest nieczęsty.

Udało mi się przyrządzić – po raz pierwszy w życiu bez niczyjej pomocy – spaghetti bolognese. Cieszę się z tego jak głupi, bo nieczęsto udaje mi się dokonać czegoś jadalnego. Pomijając kanapki tudzież jajecznicę, które są na wyposażeniu każdego chyba faceta…

Przepisu nie będę podawał, bo i po co. Wszędzie tego pełno na Google.

Trwało to dobrą godzinę – trwałoby jakieś 10 minut krócej, gdybym pod koniec postawił garnek z duszącym się w nim sosem, na włączonym palniku. A że postawiłem na zimnym to się nie chciało draństwo dusić.

Niemniej jednak mission accomplished – mogę sobie teraz wpiąć odznakę Zasłużony Dla Kuchni. Spaghetti zostało pożarte – całe szczęście, że wyszło mi za dużo, bo wszyscy brali dokładkę.

Jupi…

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Papu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
agnieszka_sto
Gość

Czy o wypiekach tez bedzie? :)))

admin
Gość

Jeżeli zacznę kiedykolwiek robić wypieki to będzie na pewno, w porannej prasie, w dziale "katastrofy".

Close