Bułki na półki

Kupując w Wiodącym Szwedzkim Sklepie Meblowym półkę o wymiarach 58×60 cm ostatnią rzeczą, jakiej się człowiek spodziewa, jest to, że półka będzie miała wymiary 57×58 cm.

Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa nie zachowałem paragonu, więc nawet nie będę próbował się wykłócać. Cztery półki (czytaj: cztery zbędne, drewniane prostokąty 57×58 cm) zalegają sobie teraz grzecznie w schowku i czekają na Nowy, Lepszy Świat.

Z dobrych wieści, półka metalowa o szerokości 80 cm okazała się być w całości wykonana z metalu, a także mierzyć równe 80 cm, dzięki czemu powiększył nam się w kuchni metraż powierzchni poziomych.

Rok temu na myśl o przymocowaniu półki do ściany miałbym od razu odruch ucieczkowy – ostatni raz, kiedy musiałem wykonywać tego typu prace, miał miejsce w późnej podstawówce, na zajęciach z ZPT (pamięta jeszcze ktoś ten skrót?).

Jednakowoż ostatnimi czasy się nieco rozochociłem, tak więc przykręcenie czterema śrubami kolejnej półki to kasza z mlekiem. Nawet wiem jakie dobrać kołki, a dziury w regipsie, okazuje się, można robić zwykłym śrubokr… pardon, wkrętakiem.

Dziś na koniec coś na uśmiech. Pewnie wszyscy znają rozwinięcie skrótu D.Z.I.D.A., prawda? To nic innego jak Długi Zadzior Indianina Do Atakowania. Bazując na tym prostym pomyśle udało mi się (samodzielnie) wykombinować, że R.A.D.I.O. to Rozgłośnia Automatyczna Dźwięków I Odgłosów, a P.A.P.I.E.R.O.S. to Preparat Atakujący Płuca I Ewidentnie Rozpaczliwie Osłabiający Serce (słabe, ale pasuje – jak ktoś ma lepsze pomysły, zapraszam). Ponadto mamy jeszcze stare, dobre B.M.W. (Będziesz Miał Wydatki). Zna ktoś jeszcze tego typu smaczki?


4
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xpiladminbutterKasia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia
offline

ja znam! Mój brat używa skrótu Ka Be Ka eSy – Krótkie Bojowe Kalesonki Sportowe czyli po prostu krótkie spodenki. Nie wiem skąd ten skrót, ale już dawno przyjął się na dobre

admin
Gość
admin
offline

A, faktycznie, w wojsku chodziło się w BGS-ach (Bojowych Gaciach Szeregowca).

Ech, wspomnień czar 😉

butter
Gość
butter
offline

TLS – trzy literowy skrót

%d bloggers like this: