Samo życie

Zbieramy owoce

Wczorajszy dzień wpisał się złotymi literami w naszą rodzinną historyję. Otóż, po niezliczonych popołudniach prób, tłumaczeń, próśb, gróźb i frustracji, nasza córa wreszcie załapała jak łączyć literki w słowa. Po czym z dumą przeczytała nam od razu dwa akapity z Falskiego – o Ali, która ma Asa, o latającej w pobliżu osie, o dwóch lalach i tak dalej. Słuchaliśmy jej ze wzruszeniem, a także z pewnym zdumieniem, normalnym dla rodziców za każdym razem kiedy ich dziecko przeskoczy pewien trudny próg.

Hm, ciekawe kiedy będę mógł zacząć podsuwać jej Lema… Kolega zaczął córę faszerować Dziennikami Gwiazdowymi w okolicach bodajże dziesiątego roku życia (strzał w dziesiątkę!), więc mam jeszcze ze cztery lata.

Ha!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Zbieramy owoce"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość

wow, elementarz Falskiego.. pamiętam! Masz go tutaj???

Slav
Gość
Panie kolego, elementarz Falskiego, jakkolwiek to na nim nauczyły sie czytac pierdyliardy Polaków, jest dziś niepoprawny politycznie 🙂 Zamiast afroamerykanina lub afroafrykanina występywa tam bowiem, o zgrozo, Murzyn lub co gorsza Czarny (czarną ma skórę ten nasz koleżka) To skandal jest i rasizm! 😀 Tak nie wolno dzisiaj 😉 W dalszym ciągu czytanki jest nawet mowa o wybielaniu tego biedaka. Wiadomo, że jeden słynny afroamerykanin (Pierwszy Na Świecie Piosenkarz Rozpadający Się Jeszcze Za Życia) się wybielał, ale sam się wybielał z własnej woli a nie przez jakichś żydo- i murzyno- o pardon, afroamerykano żerców z Polski. BTW sam się nauczyłem… Więcej »
Close