Jestem, więc myślę

Ciąg – rozwiązanie zagadki

Zagadka z ciągiem liczb została pracowicie zignorowana przez wszystkich trzech Czytelników tej namiastki bloga. Ktoś tam się dopytywał o podpowiedzi w komentarzach, ale nikt nie podjął próby odpowiedzenia, cóż to właściwie za ciąg.

Może i lepiej, bo zagadka była naprawdę kiepska.

Podany ciąg to nic innego jak wykładniki dwójki. Podniesienie dwójki do potęg podanych w treści zadania daje w wyniku najmniejsze istniejące potęgi dwójki zawierające kolejne daty z początku kwietnia 2015, zapisane w formacie YYYYMMDD.

Innymi słowy, dwa podniesione do potęgi 41912 zawiera ciąg „20150401”, dwa do potęgi 27981 zawiera „20150402” i tak dalej.

Prawda, że durne?

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Ciąg – rozwiązanie zagadki"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość

nie do rozwiązania, przynajmniej dla mnie. Jak znalazłeś te liczby (potęgi)? Pisałeś na to jakiś program czy jest jakaś metoda analityczna? I czy analitycznie (bez komputera) dałoby się tą zagadkę rozwiązać?

Close