Cztery!

https://xpil.eu/mq9pk

W ferworze codzienności całkiem przegapiłem czwarte urodziny bloga. I to o całe dziesięć dni. Wstyd...

Przez te cztery lata nabredziłem dziewięćset osiemdziesiąt sześć wpisów. Daje to średnio 0.66 wpisu dziennie, lub dwa wpisy na trzy dni, lub dwadzieścia wpisów na miesiąc. Całkiem nieźle jak na jednoosobowego bloga z oglądalnością poniżej stu wyświetleń dziennie...

Najczęściej wyszukiwanymi informacjami na xpil.eu są nadal porady odnośnie programowania w Visual Basic for Applications. Pchełki VBA, chociaż dość już dziś leciwe, odpowiadają za mniej więcej połowę ruchu na stronie.

Przez cztery lata napisałem ponad pół miliona słów (dokładnie 557242 słowa, z wyłączeniem tego wpisu). Średnia długość jednego wpisu to 565 słów.

Jeśli chodzi o komentarze, jest ich 1833, czyli  średnio odrobinę poniżej dwóch komentarzy na wpis. W komentarzach napisaliście łącznie 72591 słów. Średnia długość komentarza to 40 słów. Statystyczny wpis może się spodziewać około 73 słów od wszystkich komentujących.

Tyle jeśli chodzi o statystyki ilościowe.

W kwestii wyglądu bloga, od niedawna postawiłem na zmaksymalizowanie szybkości działania - w efekcie strony otwierają się teraz średnio w niecałe ćwierć sekundy, podczas gdy jeszcze dwa miesiące temu trzeba było czekać prawie dwie sekundy po każdym kliknięciu. Wszystko to zasługa wtyczki W3TC, oprogramowania Varnish oraz ogołocenia bloga z wielu fontann. Nie ma już sekcji "ulubione cytaty", nie ma "ojczyzny-polszczyzny", zniknęły też linki do innych blogów (proszę się nie martwić, czytam Wasze blogi regularnie, za pomocą czytnika RSS). Postawiłem na prostotę, czarno-na-białym, bez przeszkadzajek.

Z braku twórczej weny ostatnio coraz więcej jest recenzji skonsumowanych przeze mnie produktów kulturalnych (głównie książki i filmy, czasem jakaś gra). Jednym ze źródeł natchnienia jest dla mnie portal Hacker News - bardzo polecam wszystkim fanom technologii informatycznych, z naciskiem na programistów.

Życzę sobie kolejnych czterech lat płodnych. A jak będzie? Zobaczymy...

https://xpil.eu/mq9pk

2 komentarze

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.