Samo życie

Kaczy brzydal

Dwa dni temu moja zdolna córka przeczytała samodzielnie – po raz pierwszy w życiu – całą książkę, od początku do końca. Całe pięćdziesiąt jeden stron!

Książeczka owa to „Brzydkie kaczątko” (po naszemu: „The Ugly Duckling”), optymistyczna opowieść o tym, że rasizm i homofobia mogą zostać przezwyciężone, a także, że bycie brzydkim i innym wcale nie oznacza bycia gorszym.

Zaprawdę, promienieję dumą.

<wujek_bronek mode=”on”>
Ja co prawda w wieku sześciu i pół roku miałem już przeczytaną całą „Cyberiadę”, „Mały atlas grzybów” oraz „Zasady ruchu drogowego”. Kiedyś to były czasy…
</wujek_bronek>

Z innych wieści – kolejny ząbek nam się rusza – tym razem górna lewa jedynka (już chciałem napisać „górna lewa przednia jedynka”, ale mi coś nie grało) – towarzyszka Zębuszka będzie znów musiała wyłożyć mamonę na stół.

Co do pogody – chyba się komuś na Górze syrop klonowy wylał na panel kontrolny, wszystko całkiem nie tak. Nie dość, że słonecznie, to jeszcze bezwietrznie i ciepło. Większość zeszłego tygodnia było ponad dwadzieścia stopni (czytelnicy z północnej Polski zapewne się ironicznie uśmiechają, dla nich teraz 20 stopni to niemal Syberia), wczoraj trochę podmuchało i popadało, a dziś od rana znów Bahamy. Zadziwiające.

I tym optymistycznym akcentem zakańczywuję i wracam na swój pręgierz codzienny.

Refuj bukszpryt!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close