Samo życie

Motorowy

Zakręciłem się ostatnio z datami, w efekcie wpadając w panikę. Wyszło mi, że mam zaledwie trzy dni na zapłacenie podatku drogowego – prosta sprawa, jak się ma pod ręką biuro Motor Tax, w którym można sprawę załatwić od ręki.

Spróbowałem jednak najpierw skorzystać z opcji zapłacenia online. Sprawa niby prosta, trzeba podać numer rejestracyjny auta oraz PIN (nadany uprzednio przez organ podatkowy). Niestety, okazało się, że zeszłoroczny pin nie działa, w związku z czym nie mogę się zalogować.

Wysłałem im więc maila z pytaniem o co biega, po czym, w godzinach obiadowych, wyskoczyłem do pobliskiego biura w Nutgrove Shopping Centre.

Jakież było moje zdziwienie na widok plakietki „Biuro zlikwidowane, proszę dzwonić pod blablabla…”

Zadzwoniłem pod rzeczone blabla, a tam miły głos z automatu poinformował mnie, że kolejka, i żeby czekać. I tak przez kolejnych 45 minut. Wkurzyłem sie nieco, rozłączyłem połączenie i zacząłem się zastanawiać co dalej. Żeby dostać nowy PIN trzeba czekać około tygodnia, a ja muszę to dziadostwo zapłacić w trzy dni. Biuro, które zawsze było „pod nosem”, mi zlikwidowali, a inne biura tej firmy są za daleko żebym zdążył obrócić w czasie przerwy obiadowej. Normalnie błędne koło…

Tak zadumanego znalazł mnie email z Motortax.ie, z informacją, że mój podatek drogowy jest ważny jeszcze ciut ponad miesiąc, i że lada dzień będą wysyłać korepondencję z numerem PIN, i że będę mógł zapłacić online.

Errare xpilum est.

Uff.


Tags

Powiązane

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SosqxpilPshemko Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Pshemko
Gość
Pshemko

Nr PIN zmienia się za każdym razem gdy przysyłają przypomnienie o terminie płatności podatku.

Sosq
Gość

A mnie się wydaje, że PIN przyślą Ci na email po kilku minutach. Też chyba robiłem request 😉 a nawet jak nie masz to zawsze można się panom w twardych daszkach wytłumaczyć 😉 że jest list w drodze…..jak Cię zatrzymają oczywiście

Back to top button
Close
%d bloggers like this: