Wieczny kalendarz

Jestem zaskoczony ilością odpowiedzi na zagadkę o koniach – nawet nie wiedziałem, że mam aż tylu czytelników 😉

„A skromność jest zaledwie ukoronowaniem moich licznych zalet…”

Tak czy siak, widać jest zapotrzebowanie na ćwiczenia rozciągające aksony – wrzucam więc jeszcze jedną zagadkę, tym razem nieco prostszą od poprzedniej.

Zagadka jest o tyle łatwiejsza, że jej realizację można kupić w większości sklepów z duperelami. Chodzi o odmianę wiecznego kalendarza w postaci dwóch sześciennych kostek. Na każdej ściance każdej kostki znajduje się jedna cyfra (od 0 do 9, w sumie dwanaście cyfr, niektóre powtórzone). Pytanie: jak rozmieścić cyfry na obydwu kostkach kalendarza, żeby dało się za ich pomocą ułożyć każdy numer dnia w miesiącu? A więc, od 01, poprzez 02, 03 i tak dalej aż do 31.

Jak zwykle zachęcam do samodzielnego rozwiązywania.

Nawiasem mówiąc tęskno mi trochę do czasów, kiedy łamigłówki były łamigłówkami – albo je człowiek rozwiązywał samemu, albo czekał tydzień na pojawienie się kolejnego numeru czasopisma z rozwiązaniem. A teraz, cholera, wszystko można rozwiązać za pomocą internetu, nawet krzyżówki. Ech.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Wieczny kalendarz"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
butter
Gość

0 1 2 7 8 9
0 1 3 4 5 6

xpil
Gość

Nie da się uzyskać 22. Kombinuj dalej…

Butter
Gość

012789
012345

xpil
Gość

Zgadza się. W nagrodę możesz sobie teraz pójść do zabawkowego i kupić te klocki 🙂