Jestem, więc myślę

Wieczny kalendarz

Jestem zaskoczony ilością odpowiedzi na zagadkę o koniach – nawet nie wiedziałem, że mam aż tylu czytelników 😉

„A skromność jest zaledwie ukoronowaniem moich licznych zalet…”

Tak czy siak, widać jest zapotrzebowanie na ćwiczenia rozciągające aksony – wrzucam więc jeszcze jedną zagadkę, tym razem nieco prostszą od poprzedniej.

Zagadka jest o tyle łatwiejsza, że jej realizację można kupić w większości sklepów z duperelami. Chodzi o odmianę wiecznego kalendarza w postaci dwóch sześciennych kostek. Na każdej ściance każdej kostki znajduje się jedna cyfra (od 0 do 9, w sumie dwanaście cyfr, niektóre powtórzone). Pytanie: jak rozmieścić cyfry na obydwu kostkach kalendarza, żeby dało się za ich pomocą ułożyć każdy numer dnia w miesiącu? A więc, od 01, poprzez 02, 03 i tak dalej aż do 31.

Jak zwykle zachęcam do samodzielnego rozwiązywania.

Nawiasem mówiąc tęskno mi trochę do czasów, kiedy łamigłówki były łamigłówkami – albo je człowiek rozwiązywał samemu, albo czekał tydzień na pojawienie się kolejnego numeru czasopisma z rozwiązaniem. A teraz, cholera, wszystko można rozwiązać za pomocą internetu, nawet krzyżówki. Ech.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Wieczny kalendarz"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
butter
Gość

0 1 2 7 8 9
0 1 3 4 5 6

xpil
Gość

Nie da się uzyskać 22. Kombinuj dalej…

Butter
Gość

012789
012345

xpil
Gość

Zgadza się. W nagrodę możesz sobie teraz pójść do zabawkowego i kupić te klocki 🙂

Close