Quiz: Opowieści o pilocie Pirxie

Jeżeli, Czytelniku, zaglądasz tutaj częściej niż raz na rok, być może kojarzysz quiz o lemowej „Cyberiadzie”, który swego czasu zaprezentowałem:

Quiz: Cyberiada

Od tamtej pory minęło 11 miesięcy. Quiz nie cieszył się zbyt dużą popularnością (od czasu jego opublikowania wzięło w nim udział ledwie 32 uczestników, z czego 29 dotarło do końca), ale ponieważ nie o popularność mi chodzi, tylko o frajdę, postanowiłem kontynuować tę tradycję i oto dziś prezentuję mojej Publiczności kolejny quiz z twórczości Stanisława Lema: „Opowieści o Pilocie Pirxie”

Quiz składa się z dziesięciu sekcji (po jednej na każde opowiadanie). Łącznie – sto pytań, rozłożonych dość nieregularnie.

Uwaga – pytania mogą być podchwytliwe! Bierzesz udział na własną odpowiedzialność 😉

Nie ma tu przegranych ani wygranych. Nie ma progu „zdawalności”. Na koniec zostaniesz poinformowany o tym, na ile procent pytań udało Ci się odpowiedzieć poprawnie, jednak nie będzie możliwości przejrzenia pytań i sprawdzenia błędów. Można jednak wziąć udział w quizie ponownie, tyle razy ile się chce.

Zapraszam!

https://xpil.polldaddy.com/s/opowieści-o-pilocie-pirxie

(swoim wynikiem możesz podzielić się w komentarzu)

10
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
7 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Mad SnackxpilRzast40i6 Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
40i6
Gość
40i6
offline

To chyba pora do biblioteki. Pirxa dobrze wspominam, ale lataliśmy razem ponad 20 lat temu…

40i6
Gość
40i6
offline

86%, ale to niewiele, biorąc pod uwagę, że skończyłem czytać przedwczoraj. Łatwiej chyba kojarzę pytania sytuacyjne niż pytania o parametry, nazwy i dane. Książka nadal w dziale dla młodzieży, lektura klasy VI szkoły podstawowej to jakieś nieporozumienie, więcej tam psychologii i filozofii niż umysł dziecka mógłby przyjąć.
Zastanowił mnie jeszcze jeden szczegół. W jednym z opowiadań Lem pisze o rywalizacji pomiędzy USA i ZSRR. Czytając dziś te opowieści traktuję to jako większy anachronizm niż dziurkowane taśmy pamięci. Umiejscawiając historię w znacznej przyszłości Lem nie zaryzykował geopolitycznej fantastyki, że którekolwiek z tych państw rozpadło się lub transformowało. Gdyby nawet chciał, to zapewne nie mógł. Rozpad ZSRR niemożliwy był z powodów oczywistych, gdyby jednak USA, to chyba uznałby to za zbyt czarny scenariusz.

Rzast
Gość
Rzast
offline

Jak na 20 lat rozłąki to ‚Twój wynik: 73%!’ traktuję jako osobisty sukces 🙂

Mad Snack
Gość
Mad Snack
offline

Tylko 91%. Myślałem, że będzie lepiej. Powinienem sobie odświeżyć Lema.