Zagadka dla przeciętniaków

W grze bierze udział trzech graczy, rozgrywających pięć rund. Każda runda rozpoczyna się od zapisania przez każdego z graczy na kartce - dyskretnie, żeby inni nie widzieli - liczby całkowitej między 0 a 10. Potem wszyscy gracze równocześnie odkrywają swoje liczby. Rundę wygrywa ten z graczy, którego liczba jest medianą liczb wszystkich graczy w tej rundzie - zwycięzca rundy dostaje tyle punktów, ile wynosi jego liczba. Jeżeli dwóch (lub trzech) graczy wybierze w danej rundzie tą samą liczbę, zwycięzca rundy jest losowany spośród tej dwójki (lub trójki).

Czwórka jest między jedynką a siódemką, więc wygrywa

Punkty z pięciu rund sumują się dla każdego gracza - grę wygrywa ten, którego liczba punktów po pięciu rundach jest medianą punktów wszystkich graczy. Jeżeli dwóch (lub trzech) graczy ma po pięciu rundach tę samą liczbę punktów, zwycięzcę losuje się.

No i teraz tak: Alicja, Bartek i Czesław rozegrali właśnie cztery rundy i szykują się do piątej. Punktacja po czterech rundach wygląda następująco: Alicja: 6 punktów, Bartek: 8 punktów, Czesław: 10 punktów.

Alicja bierze swoją kartkę i zapisuje na niej trójkę. Niestety, przez roztargnienie zapomniała zasłonić kartkę przed wścibskimi oczyma Bartka i Cześka, którzy nie tylko zauważyli liczbę Alicji, ale też zorientowali się, że ten drugi też ją zauważył.

Pytanie: jakie liczby powinni teraz zapisać Bartek i Czesław na swoich kartkach, aby zmaksymalizować swoje szanse na wygraną?

Rozwiązanie zagadki tutaj.