Samo życie

Imprezka

Przypadł nam dziś radosny obowiązek uczestniczenia w imprezie zorganizowanej przez szkołę naszej córy. Impreza polegała na tym, że dzieciaki poprzebierane za aniołki, renifery, wróżki, mikołaje i tym podobne, deklamowały wierszyki i śpiewały piosenki, klaskając przy tym, tańcząc, podskakując i robiąc zabawne miny.

Nasza potomka była przebrana za renifera i cała jej rola polegała na śpiewaniu i klaskaniu w grupce około sześciu podobnych reniferków, a jedyny jej występ indywidualny to było zawrzaśnięcie z tejże grupki, że jest reniferem o jakże dźwięcznym (i typowo reniferowym) imieniu „Cupid”. Nie za wiele jak na półgodzinny teatrzyk, ale wyglądała na całkiem szczęśliwą. Głównie chyba dlatego, że nie cierpiała przygotowań do tego występu (które trwały od dobrych dwóch tygodni) a dziś rano uświadomiła sobie, że po występie już nie będzie „tych głupich prób” 😉

Po okraszonych sowitymi oklaskami występach była loteria (nic nie wygraliśmy), Pani Dyrektor wygłosiła szybciutką mowę dziękczynno-życzeniowo-pożegnawczą po czym, w zorganizowanych grupkach, udaliśmy się z powrotem do hut, fabryk i na zmywaki.

Niektórzy z rodziców nie mogli przyjść – widać było zawód na twarzach wielu maluchów. No ale takie życie. My pracujemy rzut beretem od szkoły (beret musi być duży i odpowiednio wilgotny, a rzut należy wykonać procą artyleryjską, ale jednak) więc nam się udało wyrwać.

Fajny przerywnik.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Imprezka"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pendragon
Gość

U nas dzieci, których rodzice przyszli na występy mogły zostać odebrane zaraz po przedstawieniu, czyli godzinę przed końcem lekcji. Trochę nie fair względem pozostałych, nie dość że starzy nie mogli przyjść to jeszcze kiblować do dzwonka trzeba.

Close