Mnożymy się

https://xpil.eu/9EVeG

Futraki niedawno się chwalili, że im w maju przybędzie nowy członek rodziny (tak naprawdę to nie wiadomo czy konkretnie członek, bo płeć póki co nieznana, ale tak czy siak: mnożą się).

Przemek Bujko też się niedawno zaopatrzył w kolejnego potomka.

Zazdrość mię wzięła, no bo myślę sobie, co to, gorszy jestem czy jak?

No ale zaraz mnie naszło, że sam to gówno zrobię... A chwilę potem żarówa nad głową: przecież jedna taka podpisała mi kiedyś papier, że póki śmierć nas nie rozłączy i te de, i te pe. Dalejże więc uderzyłem do niej negocjować.

Negocjacje były burzliwe (szczegóły pominę bo to nie ten rodzaj bloga, że trzeba policzyć nogi i podzielić przez dwa, a czasem i przez cztery), ale zakończyły się pełnym sukcesem.

Tym samym, od około dwóch miesięcy, kolejny człekokształtny turla się ku istnieniu. Mama już się tu i ówdzie zaokrągla, zaczęła się również żywo interesować ornitologią (ze szczególnym uwzględnieniem rodziny Phasianidae), a więc póki co wszystko przebiega zgodnie z planem.

Główna imprezka jest wycelowana w okolice połowy października, a co do konkretnego terminu to jeszcze się zobaczy.

Jeżeli natomiast chodzi o imię, to - w zależności od płci - Blogna albo Blogdan. Chciałem przeforsować Blogusława, ale Blogdan nie ma żadnych znaków diakrytycznych, więc będzie mu tutaj łatwiej. Dla dziewczynki próbowałem też negocjować Blogumiłę, ale odpadła w przedbiegach, z tego samego powodu.

Hosanna!

https://xpil.eu/9EVeG

15 komentarzy

 1. A przez ile się mnożysz? 1 czy 2?

  Nota bene, to ciekawe, że w tym przypadku mnożenie przez 1 zwiększa wynik…

 2. Bdzigost to fajne imię. Baldomer(a), Kancjanela i Wenefryda też są niczego sobie. Proszę wziąć pod uwagę moje propozycje!

  1. Bdzigost i Wenefryda brzmią mi jak nazwy chorób układu moczowo-płciowego, Baldomera nie dość że blada to jeszcze łysa, a Kancjanela… No dobra, może być Kancjanela.

    1. Jest w oficjalnej księdze imion polskich – wiem, bo znajomi naprawdę chcieli tak nazwać synka. Zmienili zdanie w ostatniej chwili…

   1. Po tym jak nam sie nie udalo tak nazwac syna, stwierdziles ze bierzesz to imie dla swojego. Z naszym blogoslawienstwem 🙂

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.