Samo życie

Jakość i psiakość

Znajomy nabył jakiś czas temu fajne auto. Była okazja, nowy samochód (przebieg: 400 km), z salonu, bardzo wysokiej klasy, renomowanej niemieckiej marki, cena opuszczona o ładnych kilka tysięcy Jerzych względem nowego, no nic tylko kupować.

Przejechawszy około trzech i pół tysiąca kilometrów zauważył, że przy listwach okiennych zaczęły pojawiać się jakieś dziwne białe plamki. Ponieważ auto na gwarancji, znajomy myk do serwisu, a tam mu tłumaczą, że musiał myć auto jakąś ostrą chemią i stąd te plamki.

Dodam teraz, że znajomy ów jest maniakiem motoryzacji, co dwa tygodnie spędza popołudnie w garażu pucując i dopieszczając auto, i nie jest to jego pierwszy ani nawet drugi samochód tej klasy, więc zna się na rzeczy, a ostatnie co by zrobił to użycie jakiejś szkodliwej chemii do mycia auta. Zresztą, gdyby nawet, to plamki pokazałyby się wszędzie a nie tylko przy dwóch listwach.

Tak czy siak, usłyszawszy wersję pracownika salonu oraz dowiedziawszy się, że to nie będzie objęte gwarancją, uderzył spieniony do szefa tegoż salonu z wielkim ryjem. Szef go natychmiast ładnie przeprosił, obiecał, że listwy zostaną wymienione w ramach gwarancji. Dali mu zastępcze auto a po tygodniu zadzwonili, że sprawa załatwiona, listwy wymienione a auto do odebrania.

Odebrał auto, wrócił do domu, patrzy, a tam przy jednej z listew (listw?) ślady dźgania śrubokrętem – ewidentnie ktoś spartaczył robotę i w efekcie uszkodził powłokę lakieru na drzwiach.

Kolega pojechał więc po raz drugi do tego samego salonu, pokazał co i jak i poprosił o wymianę drzwi. Tym razem już bez większych ceregieli dali mu auto zastępcze, a po kolejnych dwóch tygodniach zaprosili po odbiór. Drzwi, istotnie, wymienione na nowe. Tym razem okazało się jednak, że zakładając drzwi jakiś baran uszkodził (a konkretnie: złamał) osłonę głośnika. Werdykt salonu: głośnik do wymiany. Auto zastępcze…

Przy kolejnym odbiorze auta, już z wymienionym głośnikiem, okazało się, że ekran centralnego komputera jest lekko porysowany. Ponadto, kluczyki, które znajomy zostawił w salonie, a konkretnie breloczek od tychże kluczyków, został połamany. Pracownik salonu tłumaczył się, że wkładał breloczek do sejfu i mu się złamał, ale że nie zamierza za to płacić, no bo każdemu się mogło zdarzyć.

Kolega mój, ledwie już żywy ze zdenerwowania, zadzwonił tym razem do centrali firmy w Niemczech i złożył oficjalną skargę na salon. Piętnaście minut później pan z salonu oddzwonił do niego zapraszając go na rozmowę. W czasie tejże rozmowy przeprosił serdecznie za uszkodzony brelok oraz zwrócił koszty (parę stówek, ale żadna to pociecha, bo to był breloczek robiony na indywidualne zamówienie i był raczej nie do odtworzenia), wyjaśnił, że pracownik odpowiedzialny za ten cały bajzel został już zwolniony (prawdopodobnie ściema dla udobruchania klienta, ale kto wie?), a także obiecał rychły zwrot auta z wymienionym ekranem.

To było mniej więcej tydzień temu. Ciekaw jestem bardzo, jak się to skończy…

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close