Moja trucizna codzienna: Hook

https://xpil.eu/zFabp

Dzi艣 recenzja jednej z najprostszych gier na Androida, w kt贸re przydarzy艂o mi si臋 zagra膰 ostatnimi czasy. Hook jest gr膮, w kt贸rej nacisk po艂o偶ono na dwie rzeczy; obydwu mi czasem 偶yciu brakuje: prostota oraz minimalizm.

Gra polega na "rozpl膮tywaniu" element贸w - w ka偶dej kolejnej planszy "supe艂" jest bardziej skomplikowany i wymaga coraz wi臋cej kombinowania, jednak nawet ostatni膮 plansz臋 da si臋 przej艣膰 w ci膮gu kilku minut. Niekt贸rzy s膮dz膮, 偶e jest to wada. Niekt贸rzy lubi膮 gry, w kt贸rych nieuchronnie dochodzi si臋 do poziomu przekraczaj膮cego ich mo偶liwo艣ci. Mi si臋 podoba...

A wi臋c tak: ka偶da plansza sk艂ada si臋 z element贸w kilku rodzaj贸w: jest przycisk (lub kilka przycisk贸w), kt贸ry "ci膮gnie" w swoj膮 stron臋 "patyczki". Kt贸re patyczki zostan膮 poci膮gni臋te? Te, kt贸re s膮 po艂膮czone z przyciskiem. W jaki spos贸b s膮 po艂膮czone? Na pocz膮tku liniami, p贸藕niej, w dalszych planszach, r贸wnie偶 polem magnetycznym (co daje mo偶liwo艣膰 prowadzenia po艂膮cze艅聽w spos贸b na pierwszy rzut oka nieoczywisty).

Po drodze mi臋dzy przyciskami a patyczkami mog膮 si臋 jeszcze przytrafi膰 kontrolki modyfikuj膮ce przebieg linii - dzi臋ki czemu mo偶emy decydowa膰, kt贸re patyczki zostan膮 poci膮gni臋te.

Przeczyta艂em sobie powy偶sze dwa akapity i wiecie co? Do bani taki opis. Lepiej b臋dzie, jak po prostu wrzuc臋 kilka obrazk贸w.

Hook 1Na obrazku powy偶ej widzimy jedn膮 z pierwszych plansz. Dwa przyciski, dwa "patyczki", dwie linie. Pro艣ciutkie. Najpierw naciskamy przycisk po prawej, potem ten na dole. Voila!

Hook 2Tutaj mamy cztery patyczki i tylko trzy przyciski - jak wida膰, pojedyncza linia mo偶e si臋 rozwidelcza膰聽na kilka ga艂臋zi, za pomoc膮 kropki. Tu kolejno艣膰 te偶 jest oczywista - najpierw g贸rny przycisk, potem dwa dolne, pocz膮wszy od lewej.

Hook 3

Tu mamy tylko jeden przycisk, linie rozga艂臋zione do trzech patyczk贸w oraz dwa elementy obrotowe -trzeba zacz膮膰 od odci臋cia skrajnych linii (obrazek poni偶ej), potem wyci膮gn膮膰 艣rodkowy patyczek, potem pod艂膮czy膰 ponownie skrajne linie i poci膮gn膮膰 pozosta艂e dwa patyczki.

Hook 4

Hook 5

Na kolejnym obrazku (powy偶ej) widzimy, 偶e elementy obracane mog膮 mie膰 "kolanka" - trzeba kombinowa膰 z przebiegiem linii, 偶eby doprowadzi膰 je do w艂a艣ciwych patyczk贸w we w艂a艣ciwej kolejno艣ci.

Hook 6

Opr贸cz kolanek, elementy obrotowe mog膮 te偶 mie膰 skrzy偶owania. Trzeba uwa偶a膰, 偶eby przez pomy艂k臋 nie pod艂膮czy膰 niew艂a艣ciwego patyczka...

Hook 7

Ostatnim elementem, utrudniaj膮cym nieco orientacj臋, s膮 elektromagnesy - wkl臋s艂y do wkl臋s艂ego, p艂aski do p艂askiego, a wypuk艂y... sam nie wiem.

Hook 8

Na ostatnim obrazku mamy przyk艂ad planszy do艣膰 skomplikowanej - ca艂y jej urok polega na tym, 偶e przycisk jest tylko jeden, trzeba wi臋c si臋 du偶o naprzestawia膰, w odpowiedniej kolejno艣ci.

Jak wida膰 gra jest zrobiona w naprawd臋 minimalistyczny spos贸b. 呕adnych fontann, wodotrysk贸w, 偶adnych feerii kolor贸w, w tle leci 艂agodna muzyka medytacyjna. Plansz jest w sumie pi臋膰dziesi膮t - i to jest chyba jedyna wada gry. Mo偶e autor z czasem doda kolejne.

A tutaj link do gry:聽https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rt.hook

https://xpil.eu/zFabp

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Je偶eli chcesz do komentarza wstawi膰 kod, u偶yj sk艂adni:
[code]
tutaj wstaw sw贸j kod
[/code]

Je偶eli zrobisz liter贸wk臋 lub zmienisz zdanie, mo偶esz edytowa膰 komentarz po jego zatwierdzeniu.