Samo życie

Niezłe jaja

Dziś na śniadanie – jajecznica! A do jajecznicy, jakkolwiek egzotycznie by to nie brzmiało, potrzeba między innymi jajek. Otwieram lodówkę: jajka są. Na wszelki wypadek podłączam do lodówki domowy serwer obliczeniowy celem ustalenia liczby jajek – trochę poszumiał, poklikał i popikał, i wypluł wynik: DWA.

Dwa jajka to trochę za mało na jajkownicę dla czterech osób (od kilku dni gościmy, jak co roku, Q-z-Ynkę), trzeba iść upolować więcej.

Drepczę więc do pobliskiego spożywczaka, biorę pod pachę wielką platerę jajków (coś ze 20, a może nawet 24, jakoś tak) i do kasy. Kładę na ladzie, a pan mi na to: ta kasa jest nieczynna, proszę przejść do tej obok.

Łapię jajka, święcie przekonany, że grawitacja jest w ten weekend wyłączona. Niestety, nie była, ergo zamiast przemieścić jajka w poziomie między kasami, przemieściłem je w pionie, między kasą a podłogą sklepu, ze średnim przyspieszeniem w okolicach dziewięciu i osiemdziesięciu jeden setnych metra na sekundę na każdą sekundę.

Chwilę potem okazało się, że jajka zachorowały na symptom przedwczesnej jajecznicy, co pokazałem panu przy kasie z nieukrywaną dumą. Pan kazał się nie przejmować, wyrzucił jajka i kazał iść po nowe.

Doniósłszy (ostrożnie!) jajka do domu, zabrałem się za ich rozpakowywanie. Zdjąłem folię… i wtedy okazało się, że ta folia nie tylko oddzielała jajka od zewnętrznego, pełnego bakterii i drapieżników świata, ale dodatkowo podtrzymywała je w kupie z przykrywką. Ponieważ folia została zdjęta, a grawitacji, jak już nadmieniłem wcześniej, jeszcze nie wyłączono, chwilę potem pracowicie zmywałem zimną jajecznicę z kuchennej podłogi. Na szczęście po całym incydencie zostało wystarczająco dużo nierozbitych jajek na jajecznicę dla całej rodziny.

Dziś nie pracuję. I dobrze, bo pewnie rozwaliłbym zmywak w drobny mak. Albo przerobiłbym wszystkie półmiski na jajecznicę…

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Niezłe jaja"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kasia.eire
Gość

czyli rzucałeś jajami zamiast mięsem, przy wizycie qzynki bardziej wskazane 🙂

Sprawdź też

Close
Close