Samo życie

Ona, ja i pedały dwa

Chwilę temu…

„Chwila temu” jest na tym blogu pojęciem względnym, ponieważ piszę z czterodniowym wyprzedzeniem, a więc Czytelnik przeczyta to w okolicach czwartku, podczas gdy opisywane zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Taki urok blogowania.

A więc, chwilę temu przylazłem zasapany z podwórka, gdzie próbowałem naumieć swoją latorośl jazdy na rowerze bez kółek wspomagających. Ostatnie dwie godziny ganiałem więc za rowerkiem i łapałem córę, która miała chyba większego stracha niż ja – a z drugiej strony chyba odziedziczyła po mnie upór, bo mimo strachu chciała ciągle i ciągle próbować.

Najpierw musiałem jej wyjaśnić żeby się nie bała że tata ją na chwilkę puszcza, i że ją będę łapał jak będzie się przewracać. Opanowanie tego elementu zajęło około 30 minut, podczas których więcej było krzyku i pisku niż jazdy – no ale w końcu załapała i przestała się bać wywrotki.

Kolejne pół godziny objaśniałem jej, że żeby złapać równowagę, nie może patrzeć na nogi i pedały, tylko przed siebie na drogę, i że musi balansować, i operować kierownicą, ale delikatnie. Ten element nadal wymaga nieco doszlifowania, ponieważ głowa jej ciągle odbija w lewo albo w prawo jak tylko ktoś idzie – a mina mówi sama za siebie – „patrz na mnie, już prawie jeżdżę!”

No i tak biegałem, z wywieszonym jęzorem, podtrzymując ją co sekundę – niestety, mimo dobrych chęci obydwu stron, na razie jeszcze nic z tego nie wyszło – jednak do najbliższego weekendu tylko 6 dni, może więc już za tydzień…

Tymczasem sapię jak koń i wciągam hektolitry wody gazowanej. A za chwilę, jak tylko skończę ten wpis, zabiorę się za CycloManiacs – całkiem fajna gierka oparta na starej, DOS-owej ElastoManii, nad którą spędziłem swego czasu całkiem pokaźny kawałek życia (i chyba nawet poświęcę jej kiedyś osobny wpis).

A, przy okazji, podobno określenie „pedały” jest obraźliwe – tak więc rower ma dwa geje. Słyszałem też, że określenie „kobieta” w USA uchodzi za dyskryminujące – zamiast tego mówi się teraz „waginoamerykanin”.

 

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Ona, ja i pedały dwa"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
valdie68
Gość

Ha ha. Był w europarlamencie projekt ustawy zakazującej zwracania się do kogoś w sposób wskazujący płeć, ale póki co upadł, więc mogę Ci podziękować za wzbudzenie uśmiechu, drogi autorze bloga 😉

Miłosz
Gość

Jeszcze grasz w motorki?

xpil
Gość

Grywam, a jakże by inaczej. Ta gra nigdy nie wyjdzie z mody…

Close