Ona, ja i pedały dwa

Chwilę temu…

“Chwila temu” jest na tym blogu pojęciem względnym, ponieważ piszę z czterodniowym wyprzedzeniem, a więc Czytelnik przeczyta to w okolicach czwartku, podczas gdy opisywane zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Taki urok blogowania.

A więc, chwilę temu przylazłem zasapany z podwórka, gdzie próbowałem naumieć swoją latorośl jazdy na rowerze bez kółek wspomagających. Ostatnie dwie godziny ganiałem więc za rowerkiem i łapałem córę, która miała chyba większego stracha niż ja – a z drugiej strony chyba odziedziczyła po mnie upór, bo mimo strachu chciała ciągle i ciągle próbować.

Najpierw musiałem jej wyjaśnić żeby się nie bała że tata ją na chwilkę puszcza, i że ją będę łapał jak będzie się przewracać. Opanowanie tego elementu zajęło około 30 minut, podczas których więcej było krzyku i pisku niż jazdy – no ale w końcu załapała i przestała się bać wywrotki.

Kolejne pół godziny objaśniałem jej, że żeby złapać równowagę, nie może patrzeć na nogi i pedały, tylko przed siebie na drogę, i że musi balansować, i operować kierownicą, ale delikatnie. Ten element nadal wymaga nieco doszlifowania, ponieważ głowa jej ciągle odbija w lewo albo w prawo jak tylko ktoś idzie – a mina mówi sama za siebie – “patrz na mnie, już prawie jeżdżę!”

No i tak biegałem, z wywieszonym jęzorem, podtrzymując ją co sekundę – niestety, mimo dobrych chęci obydwu stron, na razie jeszcze nic z tego nie wyszło – jednak do najbliższego weekendu tylko 6 dni, może więc już za tydzień…

Tymczasem sapię jak koń i wciągam hektolitry wody gazowanej. A za chwilę, jak tylko skończę ten wpis, zabiorę się za CycloManiacs – całkiem fajna gierka oparta na starej, DOS-owej ElastoManii, nad którą spędziłem swego czasu całkiem pokaźny kawałek życia (i chyba nawet poświęcę jej kiedyś osobny wpis).

A, przy okazji, podobno określenie “pedały” jest obraźliwe – tak więc rower ma dwa geje. Słyszałem też, że określenie “kobieta” w USA uchodzi za dyskryminujące – zamiast tego mówi się teraz “waginoamerykanin”.

 


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x