Service boiled

W ramach nabijania się z błędów językowych, dziś pchełka angielskojęzyczna, która przytrafiła się autorowi niniejszego bloga dzisiejszego popołudnia.

Otóż zadzwoniła do mnie pani z firmy dostarczającej nam gaz, z propozycją wysłania fachowca, który po promocyjnej cenie zrobi nam obowiązkowy, coroczny przegląd piecyka gazowego, i za jedyne sześćdziesiąt Jerzych przyklei na nim swoją naklejkę.

Dałbym pani zarobić, gdyby zadzwoniła ze trzy tygodnie wcześniej. Tymczasem jednak niedawno udało nam się załatwić fachowca, który przykleił swoją naklejkę za trochę mniejsze pieniążki, a więc musiałem panią z gazowni posłać – grzecznie, ale jednak – na drzewo.

No i zamiast powiedzieć, że nasz piecyk jest już po przeglądzie serwisowym, powiedziałem jej, że nasza usługa się już zagotowała.

Po polsku nie ma to zbytniego sensu, po angielsku jednak…

– We already have our boiler serviced.

– We already have our service boiled.

Jak się człowiek spieszy, a drzewo wysokie, czasem się takie kwiatki zdarzają, ku uciesze słuchaczy tudzież znudzeniu wszystkich trzech czytelników tego bloga.

Tymczasem piątek, jeszcze trochę pozmywam i czas na odsapkę…


Zapisz się
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
pendragon
pendragon
2013/06/15 10:34

Kiedy pracowałem na warzywkach to podeszła kiedyś pani i zapytała "do you have any thyme?". Ja zaś usłyszałem "do you have any time?". Takie małe nieporozumienie.

Kasia
2013/06/15 23:51

Ostatnio zadzwonił do mnie pewien współpracownik z którym może dwa razy w życiu rozmawiałam i zaczął rozmowę od "what's strange?" Chwilę mnie zatkało bo wcześniej się z tym nie spotkałam a że znam dobrze jego żonę to próbowałam sobie szybko przypomnieć czy to coś ma wspólnego z nią. 🙂

PS. Jakbyś chciał być super poprawny to powiedziałbyś "We've already/just had our boiler serviced"

Animedd
2013/06/17 10:24

ojj już nie przesadzajmy z tą poprawnością 🙂

Kasia
Reply to  Animedd
2013/06/18 22:07

Autor tegoż bloga uwielbia poprawność i nigdy z nią nie przesadza 😉

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x