Samo życie

Wrong Turn

Wracałem niedawno od znajomych. Znajomi mieszkają w Co. Kildare, wraca się M7, zachciało nam się po drodze chińszczyzny – a że do Lemon Tree stamtąd względnie blisko, ustawiłem w giepeesie, żeby poprowadził nas przez Blessington.

Jednakowoż giepees zachował się co najmniej dziwnie. Gdzieś na wysokości Blessington (dla niezorientowanych: miejscowość leży przy drodze N81, którą, z dość kiepskim przybliżeniem, można uznać za równoległą do M7 po której akurat jechaliśmy) kazał nam zjechać z autostrady, następnie przejechać (górą – mostem) na jej drugą stronę, po czym zawrócić na rondzie, przeciąć autostradę (tym samym mostem) w drugą stronę, wreszcie zjechać na tą samą M7 z której przed chwilą zjechaliśmy, w tym samym kierunku. Ot tak, pewnie żeby sprawdzić czy rondo jeszcze jest na miejscu i czy mostu nie zabrali.

Po tym manewrze giepees uznał, że już byliśmy w Blessington i zaczął prowadzić nas do dom. Wyłączyłem drania, włączyłem i raz jeszcze kazałem jechać do Blessington (tym razem DO a nie PRZEZ). 20 minut później napawaliśmy się zapachem kurczaków w sosie satay.

Mniam.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Wrong Turn"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pełnoletnia
Gość

Precz a GPS, niech żyje MAPA!!! ;-p

admin
Gość

Wszystko fajnie, tylko MAPA wymaga 1. odrobiny orientacji przestrzennej (u mnie w zaniku) oraz 2. odrobiny czasu na zatrzymanie auta w bezpiecznym miejscu i przeszukanie mapy. Tak czy siak, w tę stronę GPS wygrywa. Co prawda z drugiej strony mapa nie potrzebuje prądu – ale ten akurat w aucie zawsze jest, o ile mamy paliwo.

Close