Dr Kto, czyli niedokończony serial

Z większością dzieł sztuki kinematograficznej mam tak, że albo mi się podobają od samego początku do samego końca (i wtedy oglądam do końca, choćby dzieło miało 10 sezonów po 24 odcinki), albo odpadam po dwóch, góra trzech odcinkach pierwszego sezonu. Wyjątkowo pięciu. Tak było na przykład z “Westworld”, którego obejrzałem może ze 4 odcinki. Tak było też z “Office”, który mnie zmęczył po paru pierwszych odcinkach. “Breaking Bad” wytrzymałem aż do połowy trzeciego sezonu. “Prison Break” udało mi się obejrzeć mniej więcej do tego miejsca, kiedy wreszcie uciekają (sorry za spojler dla tych, którzy tam jeszcze nie dotarli), potem robi się mamałyga.

“Doctor Who” natomiast to fenomen, który trzymał mnie w wielkim napięciu przez ponad sześć sezonów. Z racji tego, że nie mam już teraz tyle czasu na oglądanie seriali co kiedyś, oglądałem go raczej z doskoku, niemniej jednak w jakieś dwa miesiące udało mi się obejrzeć pierwszych sześć sezonów i byłem nieodmiennie zachwycony. Fajne pomysły, bardzo dynamiczna fabuła, niezmiennie melancholijno-wesołkowato-supermeńska mentalność głównego bohatera (granego przez trzech różnych aktorów!), sympatyczne postaci poboczne, świetnie zrobieni antybohaterowie, no i ten rozmach – gdzieś tam okazuje się, że Dr Who spowodował eksplozję, która utworzyła nasz Kosmos 😉 Summa summarum – mnóstwo dobrego kina.

Ale w okolicach siódmego sezonu wszystko to zaczęło mi się wydawać jakieś takie… no nie wiem, powtarzalne? Niby ciągle pojawiały się nowe twarze, przygody i z dupy wyjęte miejsca w czasoprzestrzeni, ale… Hm. Przesyt. O, to słowo mi tu pasuje doskonale. Chyba nastąpił przesyt serią, więc odłożyłem oglądanie “Doctor Who” na bliżej nieznaną przyszłość.

Teraz oczywiście mam trochę więcej czasu ze względu na powszechnie znany i wiadomy Wzgląd, ale zamiast wracać do Doktora chyba sobie upoluję coś innego do oglądania. Albo czytania.

Pożyjemy – zobaczymy.

W każdym razie “Doctor Who” dostaje ode mnie solidne 10/10 za pierwszych sześć sezonów oraz marne 4/10 za początek sezonu siódmego.

[yop_poll id=”1″]
Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x